Genel

Bir Erkeğin İktidarsız Olduğu Nasıl Anlaşılır?

bir erkeğin iktidarsız olduğu nasıl anlaşılır

Bu yazımızda en çok sorulan sorulardan birisi olan “bir erkeğin iktidarsız olduğu nasıl anlaşılır” sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Erkekler için büyük bir sorun olan ereksiyon problemi hemen hemen birçok erkeğin yaşadığı sorunlardan biridir. Cinsel hayatı oldukça etkileyen bir sorun olan ereksiyon erkeklerde %70 oranında görülen bir sorundur. Sebebi birçok rahatsızlıktan kaynaklanan erkeğin iktidarsız olduğu olup olmadığı doktorun muayenesi ve bazı tetkiklerin gerçekleşmesi sonucunda kesinleşir. Cinsel ilişki sırasında ereksiyon sorunu varsa ve yeterince sertleşme gerçekleşmiyorsa ereksiyon sorunu ile karşı karşıyasınız demektir. Bunun için uzman bir doktora giderek gereken tetkiklerin yapılması ardından uygun olan tedavi sonrası bu problemden kurtulmak mümkündür.

Bir erkeğin iktidarsız olduğu nasıl anlaşılır

Bir erkeğin iktidarsız olduğu nasıl anlaşılır

Ereksiyon Sorunun Etki Eden Sebepler

Kişinin hayatını olumsuz etkileyen ereksiyon probleminin bazı nedenleri vardır. Kişinin psikolojik açısından sorunları, geçirdiği rahatsızlıklar, kullandığı ilaçlar, kalp ve damar tıkanıklığı, obezite, alkol ve sigara, sinir sistemi hastalıkları gibi hastalıklar sebep olmaktadır.

Bir erkeğin iktidarsızlık Sorunu İçin Gereken Tetkikler Nelerdir?

Sertleşme bozukluğunun tanısını koymak için gereken kan sayımı ve idrar tetkiklerinin incelenmesi gerekir. Kanda bazı organların durumu hakkında bilgi alınır. Kan tahlillerinde hastanın hormonal tetkikleri incelenir. Diyabet hasalığının olması ve kolesterolün yüksek görüldüğü durumda ereksiyon sorunu ortaya çıkmaktadır.

Renkli Doppler

Bu test sayesinde peniste kan damarlarının kan akışı kontrol edilir.

Ultrason

Ultrason yöntemi ile hastadaki organların görüntüsü yüksek frekanslı bir cihaz sayesinde tespit edilerek penis yapısının bozuklukları ve kan akışının durumuna bakılır. Zayıf kan akışı da ereksiyon problemlerine neden olan etkenlerden biridir.

Biotesiometri

Sinir sisteminin fonksiyonlarını tespit etmek için biotesimetri yöntemi kullanılmaktadır. Bu testle elektromanyetik titreşimler kullanılarak ereksiyon sorunu olup olmadığı tanısı konulabilir.

NPT Testi

Uykuda ereksiyonun tespit eden penisin etrafına özel bir cihazın yerleşmesi ile uykuda ereksiyon var mı yok mu diye tespit edilmektedir. Sertleşme sorunlarının tedavisinde genelde ilaçla tedavi, vakumla tedavi ve son olarak penis protez tedavisi uygulanmaktadır.

Sonuç Olarak;

Bir erkeğin iktidarsız olduğu nasıl anlaşılır sorusu için erkeklerin yaptırması gereken testleri, ve tetkileri sizlerle paylaşamaya çalıştık. Hemen hemen bir çok erkek sertleşme sorunları nedeniyle tatmin edici cinsel ilişki yaşayamaz, yaşatamaz. Erkekler penis sertliğinin sağlanamaması sorunu için eczanelerde satılan ereksiyon sağlayıcı ilaçlar yer almaktadır. Ülkemizde tüm eczanelerde iktidarsızlık yaşayan erkekler için cinsel ilaç satışı vardır. Ayrıca eczanelerden cinsel güç sağlayan ilaç almakta çekinenler için sitemizden ereksiyon ilacı siparişi verebilir, kapıda ödeme yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir