Genel

Ereksiyon Sağlayan Yiyeyecekler Nelerdir?

Ereksiyon Sağlayan Yiyeyecekler Nelerdir?

Erkekler için cinsel açıdan güçlü olmak oldukça fazla hayal edilen bir durumdur. Sertleşme problemleri, erken boşalma problemleri olmaksızın cinselliği doyasıya yaşamak malesef erkeklerde bir ömür değil kısa bir dönem boyunca mümkün olmaktadır.

İlerleyen yaş, stres, yoğun iş temposu ve benzeri bir çok faktöre bağlı olarak zamanla erkekler ereksiyon olmakta zorlanmakta, cinsel birleşmelerde erken boşalma ile karşılaşmaktadır. Ancak bazı erkeklerin 50 , 60’lı yaşlara ragmen ereksiyon sorunu yaşamadığı, yarım sate varan cinsel birleşme sürelerine performans açısından dayanabildiği görülmektedir. Üstelik bu özelliklere hiç bir cinsel sağlık ürünü kullanmaksızın sahip olan erkekler de bulunmaktadır. Bu genetik faktörlere bağlı olmakla birlikte beslenme alışkanlıklarına da bağlı bir durumdur. Kısacası ereksiyon gücünü belirlemek bir nevi erkeklerin elinde olan bir durumdur.

Cinsel Açıdan Güçlü Hale Getiren Yiyecekler Nelerdir?

Erkeklerin cinsel açıdan güçlü bir hale gelmesi adına kullanabileceği bir çok besin vardır. Ereksiyon sağlayan yiyecekler arasında en çok öne çıkanlar ise yaban mersini, incir, istiridye, ceviz, sarımsak, antep fıstığı, muz, çikolata gibi besinlerdir.

Ereksiyon sağlamak isteyen erkeklerin düzenli olarak sarımsak tüketmesi cinsel bölgelerdeki kan akışını hızlandırarak ereksiyon olmaya yardımcı omaktadır. Benzer bir şekilde ceviz tüketmek de penis bölgesine fazladan kan pompalanmasını sağladığı için ereksiyonu arttırmaktadır. Çikolata da hem erkeklerin hem de bayanların cinsel açıdan daha istekli hale gelmesini sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir